Τελευταία Ενημέρωση: Το πρόγραμμα όλων των ζωντανών αθλητικών μεταδόσεων της Nova, που θα μεταδοθούν από τα κανάλια Novasports, Eurosport και Fox Sports HD, κατά την περίοδο "30 Μαρτίου - 10 Απριλίου"...
...
...
ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ
ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΝΟVASPORTS – EUROSPORT – FOX SPORTS HD
(30 ΜΑΡΤΙΟΥ – 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ)
30-3-16
09:00
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Day 3 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
14:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Day 3 (Eurosport 2)
15:45
CYCLING: Three Days of De Panne , Belgium - DAY 2: Zottegem – Koksijde
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
18:00 Ωρα 6 (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
18:45
FOOTBALL: UEFA Women's Champions League
- Quarter-finals, 2nd leg: Eintracht Frankfurt - FC Rosengard (Eurosport
1/Eurosport 1 HD)
20:00 Μπάσκετ Eurocup, ημιτελικά 1ος αγώνας Γαλατασαράι – Γκραν Κανάρια (Eurosport
2)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports 1 &
Novasports 1 HD)
21:00 FIGURE SKATING: World Championship
in Boston, USA - Short Dance (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
31-3-16
09:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Day 4 (Eurosport 2)
11:30
CYCLING: Three Days of De Panne, Belgium - DAY 3: De Panne - De Panne
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
12:00
NRL, Rabbitoh - Sea Eagles (FOX Sports HD)
14:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Day 4 (Eurosport 2)
15:45
CYCLING: Three Days of De Panne, Belgium - DAY 3: De Panne - De Panne
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
18:00 Ωρα 6 (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
19:00 Ευρωλίγκα Top 16: Λοκομοτίβ Κ.-Ουνικάχα
(Novasports 3)
19:30 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports 1 &
Novasports 1 HD)
20:45 Ευρωλίγκα Top 16: Χίμκι-Ολυμπιακός (Novasports 2 &
Novasports 2 HD)
21:00 Ευρωλίγκα Top 16: Ερυθρός
Αστέρας-Νταρουσάφακα (Novasports 3)
21:00
Premier League Darts – Cardiff (FOX Sports HD)
21:00
FIGURE SKATING: World Championship in Boston, USA - Ladies Short Programme
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
21:45 Ευρωλίγκα Top 16: Μπαρτσελόνα-Μπάμπεργκ (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
22:45 Super Euroleague (Novasports 2 &
Novasports 2 HD)
1-4-16
09:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Quarter-finals (Eurosport 1/Eurosport 1
HD)
12:00
NRL, Broncos - Titans (FOX Sports HD)
14:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Quarter-finals (Eurosport 1/Eurosport 1
HD)
17:30 Παίζουμε Ελλάδα
(Novasports 1 & Novasports 1 HD)
20:00 Ευρωλίγκα Top 16: ΤΣΣΚΑ-Ζαλγκίρις (Novasports 6)
20:30 Ευρωλίγκα Top 16: Φενερμπαχτσέ-Αναντολού Εφές (Novasports 4)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports 1 &
Novasports 1 HD)
21:00
FIGURE SKATING: World Championship in Boston, USA - Pairs Short Programme
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
21:30 Ευρωλίγκα Top 16: Λαμποράλ-Ρεάλ Μαδρίτης
(Novasports 2 & Novasports 2 HD)
21:30 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μονακό-Μπορντό
(Novasports 3)
21:45 Ευρωλίγκα Top 16: Παναθηναϊκός-Τσεντεβίτα
(CNovasports 7 -MONO ΚΥΠΡΟΣ!!!)
23:45 Super Euroleague (Novasports 2 &
Novasports 2 HD)
2-4-16
02:30
NHL, Detroit Red Wings - Minnesota Wild (FOX Sports HD)
07:00
NRL, Knights - Storm (FOX Sports HD)
09:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Semi-finals (Eurosport 1/Eurosport 1
HD)
09:30
NRL, Sharks - Tigers (FOX Sports HD)
11:30
SUPERBIKE: World Championship in Aragon, Spain – Superpole (Eurosport 2)
11:30
NRL, Dragons - Cowboys (FOX Sports HD)
14:00
SUPERBIKE: World Championship in Aragon, Spain - First race (Eurosport
1/Eurosport 1 HD)
14:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Semi-finals (Eurosport 2)
15:00
SNOOKER: China Open in Beijing, China - Semi-finals (Eurosport 1/Eurosport 1
HD)
15:00
FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP: Round in Le Castellet, France - Qualifying
Round (Eurosport 2)
16:00 Παίζουμε Ελλάδα
(Novasports 2 & Novasports 2 HD)
18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Παρί
Σ.Ζερμέν-Νις (Novasports 3)
19:30 Ρωσικό πρωτάθλημα: Ροστόφ-Σπαρτάκ
Μ. (Novasports 4)
20:00
FIGURE SKATING: World Championship in Boston, USA - Pairs Free Programme
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
20:00
NHL, New York Islanders - Pittsburgh Penguins (FOX Sports HD)
20:20
CURLING: World Men's Championship in Basel, Switzerland - Round Robin
(Eurosport 2)
20:30 Πορτογαλικό πρωτάθλημα:
Μαρίτιμο-Νασιονάλ (Novasports 7)
20:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα:
Αλκμααρ-Αϊντχόφεν (Novasports 2 & Novasports 2 HD)
21:00 Παίζουμε Ελλάδα
(Novasports 1 & Novasports 1 HD)
21:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Ρεν-Ρεμς (Novasports 3)
21:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα:
Φέγενορντ-Εξέλσιορ (Novasports 4)
22:45 Πορτογαλικό πρωτάθλημα: Γκιμαράες-Μποαβίστα
(Novasports 1 & Novasports 1 HD)
23:45 FOOTBALL: Major League Soccer -
Day 5: Chicago Fire, Philadelphia Union (Eurosport 2)
3-4-16
07:00
NRL, Ski Classics Sweden (FOX Sports HD)
09:00
NRL, Panthers - Eels (FOX Sports HD)
09:30
MARATHON: Paris Marathon, France (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
09:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China – Final (Eurosport 2)
12:00
SUPERSPORT: World Championship in Aragon, Spain (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
09:30
Ski Classics Sweden (FOX Sports HD)
13:00
FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP: Round in Le Castellet, France - Opening
Race (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
14:00
SUPERBIKE: World Championship in Aragon, Spain - Second race (Eurosport
1/Eurosport 1 HD)
14:30
SNOOKER: China Open in Beijing, China – Final (Eurosport 2)
15:00
CYCLING: Tour of Flanders, Belgium (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
15:15 Ρυθμική Γυμναστική: Πέζαρο
(Novasports 3)
18:00 Παίζουμε Ελλάδα
(Novasports 1 & Novasports 1 HD)
18:00
FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP: Round in Le Castellet, France - Main Race
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 28η Αγωνιστική, Πανιώνιος - ΠΑΟΚ (Novasports 2 & Novasports 2 HD)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 28η
Αγωνιστική, Ολυμπιακός - Πανθρακικός (Novasports 3)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 28η
Αγωνιστική, ΑΕΛ Καλλονής - ΑΕΚ (Novasports 4)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 28η
Αγωνιστική, Παναθηναϊκός - Βέροια (Novasports 6)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 28η
Αγωνιστική, Ηρακλής – Αστέρας Τρίπολης (Novasports 7)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 28η
Αγωνιστική, Ατρόμητος - Παναιτωλικός (Novasports 24 HD)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 28η
Αγωνιστική, Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα (Novasports Extra 1)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 28η
Αγωνιστική, Πλατανιάς – Skoda Ξάνθη (Novasports Extra 2)
21:00
FIGURE SKATING: World Championship in Boston, USA - Gala Exhibitions (Eurosport
2)
22:00
MLB, Tampa Bay Rays - Toronto Blue Jays (FOX Sports HD)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα:
Λοριάν-Λιόν (Novasports 2 & Novasports 2 HD)
4-4-16
02:45
FOOTBALL: Major League Soccer - Day 5: Orlando City SC - Portland Timbers
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
03:00
NHL Regular Season Colorado Avalanche - St Louis Blues (FOX Sports HD)
04:00
FOOTBALL: Major League Soccer - Day 5: Orlando City SC - Portland Timbers
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
11:00
CURLING: World Men's Championship in Basel, Switzerland - Round Robin
(Eurosport 2)
12:00
NRL, Raiders - Bulldogs (FOX Sports HD)
14:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 1 (Eurosport 2)
16:30
CYCLING: Tour of the Basque Country - Stage 1 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
18:00 Ωρα 6 (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
18:00 Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2015-16: Απόλλων Π. Carna-Ολυμπιακός (Novasports 2 & Novasports 2 HD)
19:30
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 1 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
20:00 Basket League ΣΚΡΑΤΣ 2015-16: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ (Novasports 3)
20:00
MLB Regular Season, New York Yankees - Houston Astros (FOX Sports HD)
20:40
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 1(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports 1 &
Novasports 1 HD)
21:00 Πορτογαλικό πρωτάθλημα: Πόρτο-Τοντέλα (Novasports 2 & Novasports
2 HD)
23:00 Πορτογαλικό πρωτάθλημα: Μπελενένσες-Σπόρτινγκ (Novasports 2 & Novasports 2 HD)
23:00 MLB Regular Season, Los Angeles
Angels - Chicago Cubs (FOX Sports HD)
5-4-16
11:00
CURLING: World Men's Championship in Basel, Switzerland - Round Robin
(Eurosport 2)
13:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 2 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
15:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 2 (Eurosport 2)
16:30
CYCLING: Tour of the Basque Country - Stage 2 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
18:00 Ωρα 6 (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
19:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 2 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
20:35
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports 1 &
Novasports 1 HD)
22:00 Μπάσκετ Eurocup, ημιτελικά, 2ος αγώνας (Eurosport 2)
6-4-16
02:00
MLB Regular Season, Pittsburgh Pirates - St Louis Cardinals (FOX Sports HD)
11:00
CURLING: World Men's Championship in Basel, Switzerland - Round Robin
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
13:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 3 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
15:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 3 (Eurosport 2)
16:30
CYCLING: Tour of the Basque Country - Stage 3 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
17:30 Ωρα 6 (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
18:00 Volley League Πάμε Στοίχημα 2015-16: Play Offs Θέσεις 1-4 1ος Αγώνας (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
19:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 3 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
19:00 Μπάσκετ Eurocup, ημιτελικά, 2ος αγώνας (Eurosport 2)
20:30 Volley League Πάμε Στοίχημα
2015-16: Play Offs Θέσεις 1-4 1ος
Αγώνας (Novasports 3)
20:35
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 3 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports 1 &
Novasports 1 HD)
22:30 MLB Regular Season, Arizona
Diamondbacks - Colorado Rockies (FOX Sports HD)
7-4-16
02:00
MLB Regular Season, Cincinnati Reds - Philadelphia Phillies (FOX Sports HD)
11:00
CURLING: World Men's Championship in Basel, Switzerland - Round Robin
(Eurosport 2)
13:00
NRL, Dragons – Broncos (FOX Sports HD)
14:30
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 4 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
16:30
CYCLING: Tour of the Basque Country - Stage 4 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
16:30
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 4 (Eurosport 2)
18:00 Ωρα 6 (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
19:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 4 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
19:45 Ευρωλίγκα Top 16: Ζαλγκίρις-Μπαρτσελόνα (Novasports 3)
20:35
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Day 4 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports 1 & Novasports
1 HD)
21:00 Ευρωλίγκα Top 16: Μπάμπεργκ-Λαμποράλ (Novasports 2 &
Novasports 2 HD)
21:00
Premier League Darts – Sheffield (FOX Sports HD)
21:45 Ευρωλίγκα Top 16: Ρεάλ Μ.-Χίμκι
(Novasports 1 & Novasports 1 HD)
23:00 Super Euroleague (Novasports 2 &
Novasports 2 HD)
8-4-16
02:00
NHL Regular Season, New York Rangers - New York Islanders (FOX Sports HD)
13:00
NRL, Roosters - Rabbitohs (FOX Sports HD)
14:30
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - 1/4 F (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
16:30
CYCLING: Tour of the Basque Country - Stage 5 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
16:30
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - 1/4 F (Eurosport 2)
17:30 Ωρα 6 (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
18:00 Volley League Πάμε Στοίχημα 2015-16: Play Offs Θέσεις 1-4 2ος Αγώνας (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
19:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - 1/4 F (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
20:00 Ευρωλίγκα Top 16: Νταρουσάφακα-Λοκομοτίβ Κ. (Novasports
6)
20:00 Ευρωλίγκα Top 16: Τσεντεβίτα-Ερυθρός Αστέρας (Novasports 7)
20:30 Volley League Πάμε Στοίχημα 2015-16: Play Offs Θέσεις 1-4 2ος Αγώνας (Novasports 4)
20:35
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - 1/4 F (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
21:00 Ωρα των Πρωταθλητών (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
21:30 Γαλλικό πρωτάθλημα:
Μονπελιέ-Λιόν (Novasports 3)
21:45 Ευρωλίγκα Top 16: Ολυμπιακός-ΤΣΣΚΑ (Novasports 2 &
Novasports 2 HD)
22:00
MLB Regular Season, Colorado Rockies - San Diego Padres (FOX Sports HD)
22:30 Πορτογαλικό πρωτάθλημα:
Μποαβίστα-Αροούκα (Novasports 1 & Novasports 1 HD)
23:45 Super Euroleague (Novasports 2 &
Novasports 2 HD)
9-4-16
02:00
MLB Regular Season, Toronto Blue Jays - Boston Red Sox (FOX Sports HD)
10:30
NRL, Sea Eagles - Warriors (FOX Sports HD)
12:30
NRL, Cowboys - Panthers (FOX Sports HD)
15:45
MOTORCYCLING: FIM Endurance World Championship in Le Mans, France (Eurosport 2)
16:00 Παίζουμε Ελλάδα
(Novasports 2 & Novasports 2 HD)
16:30
CYCLING: Tour of the Basque Country - Stage 6 (Eurosport 1/Eurosport 1 HD)
17:00
MOTORCYCLING: FIM Endurance World Championship in Le Mans, France (Eurosport 2)
17:00 Ρωσικό πρωτάθλημα:
ΤΣΣΚΑ-Μορντόβια (Novasports 4)
18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα:
Γκινγκάμπ-Παρί Σ.Ζερμέν (Novasports 3)
18:15
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland - Semi-finals (Eurosport 1/Eurosport
1 HD)
18:15
MOTORCYCLING: FIM Endurance World Championship in Le Mans, France (Eurosport 2)
20:00
MLB Regular Season, Cincinnati Reds - Pittsburgh Pirates at (FOX Sports HD)
20:30 Πορτογαλικό πρωτάθλημα:
Ακαδέμικα-Μπενφίκα (Novasports 6)
20:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Καμπούρ-Αγιαξ
(Novasports 7)
21:00 Παίζουμε Ελλάδα
(Novasports 1 & Novasports 1 HD)
21:00 Γαλλικό πρωτάθλημα:
Σ.Ετιέν-Τρουά (Novasports 4)
21:00
CURLING: World Men's Championship in Basel, Switzerland - Semi Final (Eurosport
1/Eurosport 1 HD)
21:30
MOTORCYCLING: FIM Endurance World Championship in Le Mans, France (Eurosport 2)
21:45 Ολλανδικό πρωτάθλημα: Αϊντχόφεν-Βίλεμ
(Novasports 2 & Novasports 2 HD)
22:45 Πορτογαλικό πρωτάθλημα: Σπόρτινγκ-Μαρίτιμο
(Novasports 1 & Novasports 1 HD)
23:30 NHL Regular Season, Colorado
Avalanche - Anaheim Ducks (FOX Sports HD)
10-4-16
03:00
FOOTBALL: North American Soccer League - Day 3: Miami FC - Tampa Bay Rowdies
(Eurosport 2)
07:00
NRL, Titans - Sharks (FOX Sports HD)
08:00
MOTORCYCLING: FIM Endurance World Championship in Le Mans, France (Eurosport 2)
09:00
NRL, Tigers – Knights (FOX Sports HD)
11:15
CYCLING: Paris-Roubaix, France - : Including introduction (Eurosport
1/Eurosport 1 HD)
14:00
MOTORCYCLING: FIM Endurance World Championship in Le Mans, France (Eurosport 2)
14:30 Ρωσικό πρωτάθλημα: Αμκαρ-Ζενίτ (Novasports 1 & Novasports
1 HD)
17:00
TENNIS: WTA Tournament in Katowice, Poland – Final (Eurosport 2)
18:00 Παίζουμε Ελλάδα
(Novasports 1 & Novasports 1 HD)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 29η Αγωνιστική (Novasports 2 & Novasports 2 HD)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 29η Αγωνιστική (Novasports 3)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 29η Αγωνιστική (Novasports 4)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 29η Αγωνιστική (Novasports 6)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 29η Αγωνιστική (Novasports 7)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 29η Αγωνιστική (Novasports 24 HD)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 29η Αγωνιστική (Novasports Extra 1)
19:00 Super League Ελλάδα 2015-16: 29η Αγωνιστική (Novasports Extra 2)
19:00
WEIGHTLIFTING: European Championship in Forde, Norway - Men's 56kg (Eurosport
1/Eurosport 1 HD)
19:00
MOTOCROSS: World Championship, Argentina - Race 1 MXGP (Eurosport 2)
20:30
MLB Regular Season, Washington Nationals - Miami Marlins (FOX Sports HD)
21:00
MOTOCROSS: World Championship, Argentina - MX2 - Race 2 (Eurosport 2)
22:00
MOTOCROSS: World Championship, Argentina - Race 2 MXGP (Eurosport 2)
22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα: Μαρσέιγ-Μπορντό
(Novasports 2 & Novasports 2 HD)
23:00
FOOTBALL: Major League Soccer - Day 6: Houston Dynamo - Seattle Sounders FC
(Eurosport 1/Eurosport 1 HD)